Oczywiście, że tak.., jednak prawdopodobnie nie zwracasz uwagi na kolory we śnie. Okazuje się, że jeśli regularnie zaczniesz zastanawiać się nad kolorami w swoich snach, Twoje sny staną się o wiele bardziej barwne i staną się dodatkowym, cennym elementem do interpretacji.
Kolory, w zależności od kultury, mają różne, czasem przeciwstawne znaczenia. Kolor biały np. może oznaczać radość lub smutek, życie lub śmierć. W chrześcijaństwie symbolika barw związana jest z rokiem liturgicznym, w buddyzmie z obrazem świata, u Majów bogowie ochraniali cztery strony świata, które symbolizowały kolory: wschód był czerwony, północ biała, zachód czarny, a południe żółte. Na co dzień operujemy schematem kolorów opartym na barwach tęczy, choć w rzeczywistości jest ich o wiele więcej.
Analizując swoje sny, nie zapominaj ustalić kolorów przedmiotów, stroju czy otoczenia. Znajomość symboliki koloru pozwala określić charakter zdarzeń, zamiary i uczucia ludzi, a także twój własny sposób widzenia świata. Barwy jasne, rozświetlone słońcem, intensywne i soczyste oznaczają pozytywne zakończenia spraw, a ciemne, przygaszone, blade informują o negatywnych aspektach jakiejś sytuacji, smutku, stagnacji (coś „idzie” ku czerni).
W kolejnych postach opiszę archetypowe znaczenie kolorów najczęściej występujących w snach.